Ten styl rzutu odbywa się na jeden krok do rzutu. Rzut wykonywany jest ze zmodyfikowanej pozycji stojącej (rys. 1). Tylna stopa może poruszać się do przodu do pozycji, stopy ponieważ kontynuacja poprzez rzutu jest zakończona.


Dla leworęcznych pozycje jest oczywiście odwrotna.


1. Palec prawej stopy jest nakierowany na cel. Lewa stopa jest w wygodnej odległości za prawą stopą, 60 do 90cm.
2. Kolana powinny być nieco zgięty , aby zapewnić łatwe przeniesienie ciężaru ciała do przodu podczas rzutu.
3. Nóż jest trzymany w prawej ręce przed rzucającym na wysokości klatki piersiowej. Lewa ręka jest stabilizacją dla prawej ręki. Łokcie nie powinny być spoczywać na brzuchu lub bokach, ale raczej bardziej z przodui miotacza i rozstawione mniej niż szerokość barków.
4. Wybieramy sobie cel, ustawiamy nóż na linij celu. Jest to czas na koncentrację, skupienie przed rzutem.

5. Pierwszy krok rozpoczyna się przesunięcia lewej nogi do przoduy (rys. 1). jednocześnie  prawa ręka przesów ramię do tyłu w "kurek" (Rys. 2). Lewa ręka powinna prowadzić do punktu docelowego.

6. Zamach jest uruchamiany poprzez przełożenie prawej ręki wzdłuż i za głowę (rys.3).

7. Ciało lekko przesówamy do tyłu, a lewa ręka wyciągnięta zostaje w kierunku punktu docelowego celu. Rzucająca ręka kontynuuje ruch do tyłu, do pozycji "kurek".

8. Prawa ręka rozpoczyna ruch do przodu. W tym samym czasie lewa ręka zaczyna się przesówać do tyłu a ciało przesuwa do przodu (rys. 4).

9. Wyrzucenie noża jest wykonane, jak prawe ramię jest w pełni ruchu do przodu. W tym czasie masa ciała przesuneła się na lewą stopę, a prawa stopa opuścił ziemię lekko do góry, a lewe ramie wychyla się w tył (rys. 5).

10.Cały rzut kończymy przenosząc prawą nogę z powrotem do ciała, jednocześnie prawa ręka również wraca (rys. 7), aż w końcu całe ciało wraca do pozycji stojącej.