Nie tylko nożami można rzucać...
Shuriken (jap. 手裏剣 shuriken) - broń miotana, używana przez wojowników ninja.
Shurikeny były pociskami do ręcznego miotania. Składały się z od 3 do 10 ostrzy. Ogólnie, ze względu na kształt wyróżnia się 20 różnych rodzajów shurikenów: potrójne, z 4 ostrzami, o kształcie gwiazdy, z 6 ostrzami, o kształcie swastyki oraz gwiazdki z 8 i 10 ostrzami. Każdy klan posiadał inny rodzaj shurikena.
Ostrza shurikenów pokrywano trucizną. Większość wojowników nosiła 9 shurikenów - tę właśnie liczbę uznawano za szczęśliwą. Rzucając shurikeny wojownik zawsze zostawiał sobie jedną gwiazdę dla obrony przy bezpośrednim starciu z przeciwnikiem. Adept musiał tak długo rzucać shurikenem w tarcze w kształcie ludzi, aż był w stanie za każdym razem precyzyjnie w nie trafić. Miał doskonałe oko i niezwykłe wyczucie czasu - potrafił rzucać tak szybko, iż zdarzyło się, że w tym samym czasie w powietrzu znajdowało się 6 lub nawet 7 pocisków. (źródło: WIKIPEDIA )

prev next

Można łatwo zrobić z metalowego wieszaka coś na wzór rzutki:

Można rzucać kartami do gry. Są nawet mistrzowie którzy specjalizują się w tej technice. Do rzucania wystarczą zwyczajne karty. Może się to wydawać niemożliwe, ale takimi kartami można przecinać kartki papieru, owoce, opakowania tekturowe, a nawet płyty gipsowo-kartonowe. Poniżej technika którą zaprezentował Ricky Jay w książce "Cards as Weapons" / "Książka jako broń" (Copyright 1988, Warner Bros.). Zdjęcia pochodzą ze strony http://www.davidslife.com

prev next

Można rzucać wszystkim co jest ostre. Na zawodach częśto rzuca się ostrymi bolcami:

prev next