Najczęściej zadawane pytania od adeptów rzucania nożem:

Jakie noże do rzucania są dobre dla początkujących?
Rzucaj tylko nożami przeznaczonymi do rzucania, zostały one wykonane tak, aby wytrzymać rzut! Powinny one mieć wagę około 200g, a ich środek ciężkości powinien być na środku noża, natomiast uchwyt nie powinien mieć żadnych ozdób, które mogły by zachaczyć o ręce. Ale przede wszystkim, ostrze nie powinno być ostre, abyś się zranił!


Czy mogę rzucać tym nożem?
W zasadzie, można rzucać jakimkolwiek nożem chcesz. Ale jeśli to nie jest specjalny nóż do rzucania, a więc wykonanym w tym celu, pęknie prędzej czy później. Dlatego nigdy nie rzucać drogimi nożami!
Nóż z następujących przyczyn, nie powinien być używany do rzucania: zbyt lekki (poniżej 200g), ostre ostrze (można się zranić), lub o ozdobnej rękojeści (trudność w wyrzuceniu noża).


Gdzie można kupić noże do rzucania? Mieszkam w ...
Najłatwiej jest je zamówić w sklepie internetowym www.ronin.net.pl lub w innym sklepie z nożami.

Znalazłem nóż do rzucania. Czy możesz mi powiedzieć, gdzie jest z / co to jest warte?
Nie, jest mi przykro. Nie mam wiedzy o każdym nożu do rzucania. Spróbuj wyszukiwanie w Internecie dla marek, które czasami są wygrawerowane na klindze.
Termin "Rostfrei" to po niemiecku "stal nierdzewna", "Wurfmesser" oznacza "rzucanie nożem" i Solingen to miasto w Niemczech, które słynie z wielu producentów wysokiej jakości noży.

Jak ostry nóż do rzucania powinno być?
Ni powinien być ostry w ogóle!!! Ostre noże w końcu zranią ciebie podczas treningu. Najważniejsze w nożach do rzucania jest końcówka / czubek. Czym bardziej tępy nóż tym lepiej również ze względu na wyszczerbienia.

Mam X lat. Jakimi nożami mam rzucać? Jestem za młody na to?
Jeśli jesteś w wieku poniżej 12 lat, rzucanie nożami nie jest zalecane. Jeśli nie masz 18 lat, zawsze rzucam pod okiem dorosłych, oczywiście uważając aby nikogo nie zranić podczas rzucania (patrz wskazówki dotyczące bezpieczeństwa).
Nawet dla młodych miotaczy, noże lżejsze niż 200g nie są zalecane. Zobacz także "Jakie noże do rzucania są dobre dla początkujących?".


Jak rzucać nożem?
Proszę przeczytaj nasze szczegółowe instrukcje, jak rzucać nożami.

Która technika rzutu jest najlepszy dla początkujących?
Dla początkujących najlepszą techniką jest technika rzutu Pana Johna Bailey'a, która jest opisana w jedym z naszych działów. Ale najważniejsze jest to, aby nauczyć się rzucać rucham który jest naturalny dla Ciebie.

Mój nóż do rzucania uderza w cel płasko w tarczę. Dlaczego?
Rzut nie był czysty, dodatkowe nadano boczną rotację noża. Jest to najprawdopodobniej spowodowane łokciem, który szarpie na zewnątrz podczas rzutu.


Jak mocno muszę rzucać?
Nie mocno. Ważne jest aby nóż trafił w cel we właściwy sposób. Jeżeli rzucisz z całej siły, nie będziesz w stanie kontrolować ruchu. Stąd rzut powinien być "zrelaksowany".


Dlaczego są różne techniki rzucania nożem?
Dla każdej osoby,jest inny ruch w którym czuje sie naturalne. Tak więc, każdy rozwija u siebie nieco inną technikę rzucania nożem.