J. A. Henckels dosyć szybko otworzył się na inne rynki i pierwszą placówkę handlową otworzył w 1818 roku w Berlinie, sklep w Nowym Jorku powstał w 1883 roku, a następnie rok później w Wiedniu. Również marka Henckels zyskała popularność dzięki pojawianiu się na licznych wystawach i pokazach. Firma pokazała swoje produkty w 1851 roku na Wielkiej Wystawie w Crystal Palace w Wielkiej Brytanii, i zdobyła dzięki temu międzynarodowe uznanie oraz główną nagrodę wystawy. Ekspansja ogólnoświatowa to już XX wiek, w 1909 firma Henckels założył swoją pierwszą filię w Stanach Zjednoczonych, a następnie w Kanadzie, Holandii, Danii, Szwajcarii, Japonii, Włoszech, Francji, Hiszpanii, Chinach. W 2008 roku spółki zależne zostały utworzone w Wielkiej Brytanii i Brazylii.
Nie wiadomo w jakich okolicznościach, ale rodzina Henckelsów straciła firmę, a w 1884 roku, jedynym właścicielem firmy był Friedrich Beckmann.
Ponad to firma omal nie straciła praw do używania znaków bliźniąt, po I WŚ, kiedy to firma została włączona do John Detjens of Stampelton (Nowy York). Jednak już w 1928 roku firma wznowiła swoją działalność korzystając z wcześniejszego znaku firmowego.
Poza wystawą w Wielkiej Brytanii, JA Henckels brał udział również w wielu innych wystawach, gdzie zdobył wiele wyróżnień. Otrzymał nagrody w 1896 w Berlinie, Grand Prix w Paryżu w 1900 roku i Grand Prix w 1904 roku w St. Louis (nagrodę przyznano za nóż długości około 165mm i rękojeścią z drewna różanego), jak również nagrodę w 1915, w San Francisco. Został także nagrodzony Złotym Medalem państwa pruskiego. Henckels otrzymały "Royal warrant of appointment" (nie wiem jak to przetłumaczyć) od Księstawa Austro-Węgierskiego jako dostawca noży - królewskie "certyfikaty" były wydawane dla firm handlowych, które dostarczały towary lub usługi na dworze królewskim lub dla niektórych osobistości królewskich. Taki "certyfikat", umożliwiał dostawcy reklamować fakt, że dostarczają oni swoje wyroby/usługi dla emitenta królewskiego, co było świetną reklamą i prestiżem dla firmy.